Moje życie osobiste... :) mam na myśli zawodowe to :

  • PASJA , którą jest tworzenie i projektowanie przestrzeni wokół nas
  • WIEDZA + DOŚWIADCZENIE z zakresu projektowania i znajomości gatunków roślinnych zdobyta na studiach Architektury Krajobrazu (UP Wrocław) poparte 10-letnią praktyką zawodową
  • CIĄGŁY NIEDOSYT wiedzy, inspiracji i pomysłów, który wciąż uzupełniam, dlatego też rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku Architektury Krajobrazu (PWr)

Nie projektuje dla siebie! Ogród nie będzie moim miejscem do leniuchowania :) nie jestem typem projektantki, która dyktuje ludziom co i gdzie mają postawić. Moim celem jest urządzić przestrzeń dopasowaną, ergonomiczną i 'uszyta na miarę' pod względem funkcji, formy i finansów moich Klientów.

Owocem mojej pracy są przejrzyste kolorowe plansze , techniczne detale i efektowne wizualizacje 3D, ale nie to jest finalnym celem mojej twórczości zawodowej. Etap projektowy jest tylko koniecznym wstępem do tworzenia dobrze zaprojektowanych zielonych przestrzeni w świecie rzeczywistym.

Chętnie zajmuję się nadzorem wykonawczym zaprojektowanych przez mnie ogrodów. Dużo satysfakcji daje mi mozliwość zakupu roślin i rozstawieniem ich w terenie tak aby spełniały moje wcześniejsze wyobrażenia. Częste wizyty podczas realizacji ogrodu umożliwiają mi sprawdzenie prawidłowości wykonywanych prac i możliwość wprowadzenia korekt na bieżąco. To sprawia, że ogrody odzwierciedlają projekt i cieszą oko moich Klientów przez długie lata.

W projektach staram się wykorzystywać sprawdzoną gamę gatunków roślinnych, które muszą spełniać trzy wymogi: odporność na przymrozki i szkodniki, maksymalny efekt, minimalna pielęgnacja. Tak dobrana roślinność sprawi najwięcej doznań estetycznych, przy najmniejszym nakładzie pracy. Nie twierdzę tutaj, że ogrody mogą być bezobsługowe ? każdy wymaga pewnego nakładu pracy, ale dobierając odpowiednio rośliny i aranżując całą przestrzeń ogrodową możemy go znacznie zmniejszyć bez uszczerbku na wizerunku całego ogrodu.

Jeśli chcesz, aby Twój ogród wyróżniał się spośród innych, banalnych i nieciekawych aranżacji terenów zielonych, najlepszym wyborem będzie architekt krajobrazu. Wrocław to główny obszar mojego działania, jednak pracuję również na terenie całego województwa. Poprowadzę Twój projekt od wizualizacji aż po realizację, dzięki czemu efekt finalny z pewnością zachwyci Ciebie, Twoich gości czy klientów. Zdaj się na profesjonalną wiedzę i moje doświadczenie, a także na kreatywność, którą cechuje każdy mój projekt. Jeśli szukasz niebanalnego rozwiązania do swojego ogrodu, skontaktuj się ze mną, a wspólnie zaaranżujemy Twoją przestrzeń tak, by była piękna i funkcjonalna.

Moją pracę powinno się oceniać po kilku latach od zrealizowania projektu. Jeśli przestrzeń będzie spełniać założone funkcje, czyli będzie wygodna w użytkowaniu, a roślinność będzie proporcjonalna i zmienna jak pory roku ? to znaczy, że wykonałam ją prawidłowo.

Największą nagrodą dla mnie jako Architekta Krajobrazu jest usłyszeć od Klienta : ?Spośród wszystkich ogrodów jakie widziałem Mój podoba mi się najbardziej?. Takiego zadowolenia życzę wszystkim moim przyszłym Klientom i zapraszam do obejrzenia fragmentów mojej zielonej strony świata w zakładce ?galeria realizacji?.

 

Pozdrawiam
Architekt krajobrazu Kasia Bączkowska